Acke's Interactive - Cleans Your Floor Without Acke.

matkasse

En matkasse idag kan kosta ett par, tre hundra kronor. Man går in i affären och tar en korg och tänker att man bara ska ha ett par saker, och ändå blir det jättedyrt när man ska betala. Trehundra kronor för en enda matkasse! Det gäller att vara välplanerad i sin mathållning så man bara behöver köpa det man tänker använda. Mat kostar idag alldeles för mycket för att man ska ha råd att kasta något. Om man gör en veckomeny, handlar efter den och sedan följer den till punkt och pricka blir det inget överskott.